Promocja!

Durban Femi

38.00114.00

Dostępne opcje produktu

Wyczyść

DARMOWA PRZESYŁKA

Na wszystkie zakupy powyżej 300zł

CERTFIKATY

Nasze nasiona pochodzą zawsze od sprawdzonych dostawców

Opis

Poza swoim rodzimym kontynentem Durban jest najbardziej znaną odmianą konopi afrykańskich. Ta masywna subtropikalna sativa rośnie w całej południowej Afryc. Feminizowane nasiona Durban są idealną sativą do uprawy na zewnątrz przez wszystkich hodowców. Szybko się rozwija, jest odporna na grzyby, daje duże plony — nawet gdy pogoda latem nie jest pewna.

Durban jest ciągle jedną z najczystszych odmian sativy do uprawy zewnętrznej w ofercie Sensi Seeds. Dołożyliśmy starań, aby w naszej następnej ulepszonej odsłonie tej klasycznej marihuany zachować jej pierwotną linię rodzinną i genotyp. Nasza pierwsza odmiana Durban była przystosowywana do klimatu poprzez wyhodowanie specjalnie wybranych roślin, wykorzystując oryginalne i stabilne profile genetyczne. Tak samo powstały też feminizowane nasiona konopi Durban, które są wynikiem krzyżowania w obrębie tej samej niezawodnej linii genetycznej.

Durban jest klasyfikowana jako sativa, ponieważ pochodzi ze strefy subtropikalnej, może rosnąć i kwitnąć bez problemów w cyklu naświetlenia, który utrzymuje się na poziomie zbliżonym o kilka godzin do 12/12 przez cały rok. Niemniej rośliny z tej odmiany są niższe i szybciej wchodzą w okres kwitnienia niż typowa sativa, a genotyp Durban zapewnia produkcję twardszych i bardziej zbitych kwiatów.

Z feminizowanych nasion Durban wyrastają egzemplarze o silnych bocznych gałęziach na grubej łodydze. Rośliny te kwitną szybko i bujnie; twarde kielichy tworzą skupiska przy węzłach, a następnie biegną w górę, zapełniając większość wolnej przestrzeni w górnej części łodygi i gałęzi. Słupki są stosunkowo krótkie i grube, często o różowej lub kremowo-żółtej barwie, zanim nie zaczną ciemnieć w procesie dojrzewania.

W kraju ich pochodzenia duże uprawy konopi Durban rosną często bez specjalnej ingerencji hodowców, gdyż rośliny te są wystarczająco odporne, aby samodzielnie się rozwijać. Naturalnie entuzjaści konopi i hodowcy marihuany na cele medyczne otoczą swoje cenne rośliny większą opieką. Niezależnie od tego, nasiona feminizowane Durban są odporne na typowe błędy hodowców. Odmiana ta uosabia mocną, odporną naturę swojej linii rodzinnej i daje wspaniałe plony w niepewnym północnym okresie wegetacyjnym.

Rośliny mają jednolitą strukturę i rozwijają się w stałym tempie. W uprawach ogrodowych wzrost podczas kwitnienia jest możliwy do opanowania i w razie potrzeby można go utrzymać na poziomie około 150 cm. Aby uzyskać maksymalną wielkość rośliny i plonów, feminizowaną Durban można wysiać w pomieszczeniu już w marcu, a urośnie do wysokości ok. 250 cm, jeśli nie będzie w okresie wzrostu i kwitnienia.

Południowoafrykańska odmiana Durban uprawiana jest w wielu częściach świata. Jest ona znana z silnego i intelektualnego haju łagodnie dominującego nad rozgrzewającym ciało efektem. Wielu palaczy jest w stanie od razu rozpoznać tę importowaną odmianę po ziemistym i cytrusowym bukiecie. Nawet po suszeniu na słońcu i sprasowaniu w kostki, a następnie transporcie przez połowę globu, z uwagi na charakterystyczne aromaty i swoje działanie, Durban zyskała sobie sławę konopi, których nie należy lekceważyć.

Nie trzeba dodawać, że wszystkie te właściwości są wyraźniejsze, kiedy Durban próbowana jest u źródła — kiedy jej pąki były starannie uprawiane i suszone. Nasiona feminizowanej Durban to twoja szansa, aby zamienić ogród na źródło tej doskonałej odmiany do uprawy na zewnątrz.

Należycie traktowana, feminizowana Durban produkuje pąki o bogatym i zróżnicowanym aromacie i smaku. Najbardziej typowym jest słodki i owocowy zapach z silnymi nutami cytryny i subtelną nutką anyżu. Rośliny z tej rodziny, których listowie jest ciemniejsze niż jej krewniaków, mają często bardziej ziemisty aromat podczas kwitnienia, który dojrzewa w zapach kojarzący się z czekoladą, kawą czy drzewem sandałowym.

Jak na odmianę konopi uprawianą na wolnym powietrzu, feminizowana Durban wytwarza doskonałą żywicę. Dojrzałe pąki powstają z twardych skupisk graniastych kielichów rozwijających się na każdym węźle i przylistku. Pąki szczytowe zapełniające górną łodygę i końcówki gałęzi przykryte są grubą warstwą gruczołów żywicznych, podobnie krawędzie kilku małych, pojedynczych liści wyrastających z największych skupisk pąków.

Odmiana ta daje haj typowy dla sativ, z silnym oddziaływaniem na ciało. Niektórzy z miłośników Durban nazywają ją „narkotyczną sativą”, mając na myśli jej uspokajające i uwznioślające działanie. Doświadczeni palacze nie powinni czuć się przytłoczeni ospałym, zaczerwieniającym oczy hajem po większych dawkach odmiany Durban. Mimo że jest bardzo mocna, feminizowana wersja Durban, nie powoduje sennego, wysysającego energię haju niektórych odmian rodzaju indica.

Durban może być uprawiana w klimacie od umiarkowanego po tropikalny. Jeśli zamierzasz uprawiać sativę w ogrodzie lub na balkonie, potrzebujesz roślin, które są łatwe w uprawie. Feminizowana odmiana Durban posiada te wszystkie cechy — jest twarda, odporna i wytwarza feminizowane rośliny, które nie rozrosną się do zbyt dużych rozmiarów. Ponadto szybko zakwita, jest bardzo wydajna i ma mocne działanie zarówno jako marihuana lecznicza, jak i rekreacyjna.

Dodatkowe informacje

Ilość

1 nasiono, oryginalne opakowanie 3 szt

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Durban Femi”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leave the field below empty!

Czy masz 18 lat? Strona przeznaczona jest dla użytkowników, którzy ukończyli 18 lat.