nasiona konopii

Early Skunk Automatic Femi

33.0099.00

Dostępne opcje produktu

Wyczyść

DARMOWA PRZESYŁKA

Na wszystkie zakupy powyżej 300zł

CERTFIKATY

Nasze nasiona pochodzą zawsze od sprawdzonych dostawców

Opis

Pierwsza odmiana Early Skunk była przełomem, głównie na północy. Tę rosnącą wszędzie odmianę wyhodowaliśmy tak, aby mogła rosnąć podczas krótkiego lata, była odporna na szkodniki i grzyby i dawała duże plony. Early Skunk Automatic ma dodatkowe zalety w postaci samodzielnego kwitnienia, cechę typową dla feminizowanej wersji tej odmiany uprawianej na zewnątrz.

Nasiona Early Skunk Automatic to nasze ostatnie ulepszenie tej wyjątkowej odmiany. Z tych nasion konopi do uprawy na wolnym powietrzu wyrastają rośliny, których zdolność do samodzielnego kwitnienia pozwala na osiągnięcie dojrzałości jeszcze wcześniej niż jej odmiana macierzysta oraz na zakwitanie w miejscach, w których cykle naświetlenia są nieregularne.

Pierwsze odmiany Skunk pojawiły się na rynku, zanim uprawa wewnątrz stała się powszechna. Hodowcy upraw polowych w klimacie kontynentalnym mają często problem z uzyskaniem najlepszych właściwości tych nowych, mocnych odmian typu indica-sativa. Kwiatostany odmiany Skunk, które są wyjątkowo zbite, były podatne na zakażenia grzybami późnym latem. Teoretycznie te pierwsze hybrydy Skunk, jeszcze nie zaaklimatyzowane, szybko kończyły kwitnienie w uprawach polowych na północy. Niemniej jednak w momencie, gdy pąki były największe i w pełni dojrzałe, łatwo mogła je zniszczyć zimna i mokra aura wczesnej jesieni. Aby temu zaradzić, hodowcy skazani na północne lato często nie mieli wyboru i musieli zbierać plon przed osiągnięciem pełnego potencjału tych roślin.

Firma Sensi Seeds rozwiązała ten problem dzięki skrzyżowaniu Skunk #1 z naszą niezawodną odmianą Early Pearl, czego owocem jest odmiana Early Skunk. W rzeczywistości problem został rozwiązany na dwa sposoby z uwagi na fakt, że standardowy Early Skunk kończy kwitnienie dwa tygodnie wcześniej niż odmiana Skunk #1 do hodowli na zewnątrz, a ponadto jest odporny na pleśń i grzyby.

Okres kwitnienia roślin zacznie się po określonym czasie wegetacji, a nie po okresie krótkiego lub skracającego się cyklu naświetlania (godzin światła dziennie). Dla Early Skunk Automatic jest to zazwyczaj mniej więcej wtedy, gdy roślina wytworzy od 6 do 9 w pełni rozwiniętych par liści — co najczęściej zajmuje od 6 do 8 tygodni w przyzwoitych warunkach wzrostu. Pąki są na ogół najbardziej dojrzałe po 7–9 tygodniach po rozpoczęciu kwitnienia.

Ponieważ okres wegetacji wynosi około dwa miesiące, hodowcy mogą zdecydować, jak dobrać okres kiełkowania dla nasion konopi Early Skunk Automatic, aby okres kwitnienia przypadał na najbardziej słoneczne miesiące, a nie na późne lato czy jesień. Jest to szczególnie istotne w przypadku krótkiego lata, gdy pogoda może popsuć się na długo przed równonocą jesienną.

Early Skunk Automatic posiada przewagę genów rodzaju indica z elementami sativy, które dziedziczy po obu swoich przodkach. W Early Pearl przeważają cechy sativy ogrodowej, a Skunk #1 słynie zarówno ze schematu wzrostu typowego dla sativy, jak i typowego dla niej silnego efektu.

Podczas zbiorów prawie cała masa tej rośliny skupiona jest w dużych, zbitych pąkach wokół górnych węzłów i przylistków każdej rośliny. Pąki na wierzchołkach gałęzi i głównej łodygi zrastają się ze sobą, tworząc okrągłe szczyty, podczas gdy pąki położone niżej zazwyczaj formują twarde pojedyncze kępki, sprawiając, że Early Skunk Automatic wygląda na bardzo rozrośnięty na szczycie.

Aromat dojrzewających pąków tej odmiany zawiera wyraźne nuty Skunk — piżmowe, słodkie i aromatyczne. Kwiaty wszystkich odmian Skunk mają na ogół charakterystyczny zapach, który należy kontrolować w uprawie w pomieszczeniach. W przypadku uprawy zewnętrznej nie stwarza on oczywiście problemu.

Z bliska Early Skunk Automatic może wydzielać uderzający do głowy aromat, gdy jej liczne gruczoły żywiczne zostaną pobudzone, np. gdy hodowcy sprawdzają stopień dojrzałości pąków. Z większej odległości zapach wydzielany przez tę odmianę nie jest intensywniejszy w porównaniu z innymi odmianami uprawianymi na zewnątrz.

Po suszeniu pąki pozostają lepkie, gdyż pokryte są gęsto jedwabistymi gruczołami żywicznymi. Ich słodki aromat Skunk posiada ostre, pikantne tony wynikające z cech właściwych sativie. Nasze ulubione, najmocniejsze egzemplarze mają bardziej otwartą budowę kwiatostanów i szczególnie duże kielichy. Rośliny z gęstymi i bardziej zbitymi pąkami typowymi dla odmiany Afghani mogą dawać większy plon z danej rośliny.

Early Skunk Automatic działa głównie na ciało, dając ciepły i mocny efekt typowy dla rodziny Skunk, który jest wzmocniony dzięki genom dziedziczonym po sativie, zapewniającym łagodny i radosny haj. Podczas palenia lub waporyzacji jej skutki są natychmiastowe i trwałe — wystarczające, aby zaspokoić doświadczonych koneserów konopi, ale nie za silne do zastosowań medycznych lub dla okazjonalnych palaczy.

Jeśli szukasz łatwej i feminizowanej odmiany, która wytwarza obfite pąki prawie w każdych warunkach, nasiona Early Skunk Automatic są właśnie dla ciebie! Dzięki temu, że nie trzeba martwić się o rośliny męskie lub pobudzenie kwitnienia, jest to świetna odmiana dla początkujących. Czy w ogrodzie, czy na balkonie, czy na nasłonecznionym parapecie, czy na dalekiej północy, gdzie białe noce powodują bardzo nietypowe cykle oświetlenia — Early Skunk Automatic jest najlepszą opcją!

Dodatkowe informacje

Ilość

1 nasiono, oryginalne opakowanie 3 szt

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Early Skunk Automatic Femi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!

Czy masz 18 lat? Strona przeznaczona jest dla użytkowników, którzy ukończyli 18 lat.